نگاه موسس

پانزده سال تجربه آموزش زبان انگلیسی ، جدای از تخصص در زبان آموزی و تکنیک های تدریس آن ، توانست نگاهی متفاوت در چهار چوب خلاقیت ، مطالعه و تحقیق در بحث آسیب شناسی روش های زبان آموزی را نیز ، در موسس کن – دو پدید آورد .

 ایشان همواره معتقد بوده اند که آموزش باید مفید واقع گردد و برای رسیدن به تأثير مفید و نتیجه های شیرین لازم است که آموزش هدفمند باشد .

 وی با اعتقاد کامل به رعایت اخلاق و اصول الهی و انسانی در تعلیم ، همواره کوشیده است تا شأن آموزش بر پایه عاشقی استوار باشد تا سودای کاسبی!

 برای رسیدن به این ادعا ، ایشان آکادمی کن – دو را بر پایه باور خویش ، خلاقیت های تخصصی ، مربیان هم اندیش و برخاسته از این باورها و همچنین آزمون ها و استانداردهای ناب بین المللی در آموزش زبان پدید آورده است تا در آن راستی و خرد ، سرلوحه تعلیم قرار گیرد.

خط و مشی

 امنیت و قدرت در جهان امروز نه چون گذشته در جنگ و خشونت که در علم و معرفت میسر می گردد .
لزوم توسعه و توانمندی یک جامعه ی مقتدر در دنیای امروز برخورداری از سطح بالا و گستره ی والای علمی می باشد .
اما علم راستین ، قدرتی است که تنها در سایه آموزش های راستین پدید می آید.

در داد و ستدهای دنیای امروز که کاروان ها نه فقط کالا ، که علم و فرهنگ را نیز از جاده های الکترونیک و گاه مجازی ابریشم به تجارت می برند ، آموختن زبان های رایج و مهم در تجارت اندیشه و قدرت ، ضرورتی بی همتا و دانشي لازم می نماید.
 اما آموزش و آموختن ، در دنیای پیچیده امروز شرایطی خاص ، متنوع و متفاوت پیدا کرده است!
 اگر در جامعه ای آموزش رنگ کاسبی و دلالی به خود گیرد و به جای آنکه ضرورت آن در پیشرفت جامعه مورد توجه قرار گیرد دست مایه ی کاسبی افراد و تفنن سرمایه گذاری های رقابتی کسانی شود که درکی روشن از دردهای مشترک جامعه ندارند ، سرانجام این آموزش های کاسبانه جز بی حاصلی و نتایج تلخ چیزی نخواهد بود .

شان اموزش در آن است که مدیریت وجود داشته باشد نه ریاست!
 دانش و کوشش لازم برای آموزش باید بر آمده از تخصص باشد نه برخاسته از توانایی سرمایه گذاری در قالب سرگرمی و ژست ها و رقابت های متداول در جامعه.
آموختن پیامد پیامبری است و آموزش شرافت خلقت است .
آکادمی کن دو با درک عمیق از رسالت آموختن ، به دور از هرگونه حاشیه و تکبر ، در نهایت صداقت و با برخورداری از سال های تجربه شده و آسیب شناسی های معمول در این فرایند ، آموزش های راستین را، سرلوحه کار خود قرار داده است.
                     اینگونه است که ، کن – دو را ، خانه ی نتیجه های شیرین می دانیم.

چرا کن دو ؟

مدرسین با مدارک و آموزش های استاندارد بین المللی

تمام مدرسین آکادمی کن – دو ، در مدت زمان یک سال ، به طور کامل درگیر آموزش های مقدماتی و پیشرفته ی روش های مطلوب و به روز شده ی بین المللی در آموزش زبان انگلیسی بوده اند . اختصاص زمانی برابر با 4۰۰ ساعت آموزش ، برای ارتقاء سطح کیفی ، علمی و کارآمدی تدریس و همچنین اهمیت به شأن و مقام معلم و تعلیم سودمند و صحیح زبان انگلیسی ، برای آکادمی کن دو و هموطنان عزیزمان ، فرصت و افتخاری کم نظیر را فراهم آورده است و آن مهم ،

توفيق مدرسان دل سوز و با اراده ی کن – دو در به دست آوردن مدرک با ارزش ، معتبر و بین المللی TESOL می باشد که به عنوان مدرکی عالی و خاص در تدریس زبان انگلیسی با معیارها و دانش بین المللی از اهمیتی خاص ، برخوردار است !!

 این مدرک که گواه تسلط مدرس بر تدریس زبان انگلیسی ، مطابق با استانداردهای جامع بین المللی می باشد ، خبر از تحولی شایسته در تدریس این زیان مهم می دهد که حق و فرصت برخورداری از معیارهای جهانی آموزش زبان راه برای مردم و فرزندان شما عزیزان فراهم ساخته است .
رسیدن به مهارت های جامع جهانی در تدریس زبان ، این امکان را پدید می آورد که اساتید این آکادمی بر اساس اصول ثابت و یکسان آموزشی و به صورت واحد و هماهنگ ، سطوح مختلف را تدریس نمایند و از راه این اتفاق فرخنده می توان با بهره مندی از آموزش های راستین و هدفمندانه آموزش داد و آموزش دید .
از آنجا که ایران یکی از تاثیرگذارترین کشورهای جهان در تولید علم و ثروت  می باشد و با توجه به شرایط متفاوتی که جهان فردا با آن روبرو خواهد بود ، آموختن صحیح و علمی زبان انگلیسی با استانداردهای جهانی ، لازمه توفیق این کشور  و حیات تجاری آن برای نسل های آینده خواهد بود.

آموزش مدون، کاربردی و نتیجه گرایانه

تجربه های موسس آکادمی ، چه در دوران تحصیل و چه در دوران تدریس ایشان ، موجب درک یک آسیب نهفته در روش های معمول و متداول زبان آموزی گردیده است !


موسس معتقد است که: در روش های معمول زبان آموزی ، آموزش به معنای تزریق انبوه اطلاعات گاها غیر ضروری و غیر کار آمد به زبان آموز بوده که در آن ، مسابقه ای بی هدف در به پایان رساندن کتاب بعد از کتاب دیگر شکل می گیرد و اینگونه است که معلم به ناچار ، نه دغدغه فراگیری که دغدغه ی به پایان رساندن کتاب را پیش روی خویش می بیند!
 درست مثل کشاورزی که پیاپی تهال مي كارد بي آنکه فرصتی برای توجه آبیاری و نگهداری یا اصطلاحا ( داشت ) محصول پیدا کند!خب ، نتیجه ی چنین کشاورزی غیر علمی و بی هدفی را ما « رفسنجانی ها » بهتر از مردم دیگر درک می کنیم !

تصور کنید معلمی که فقط اطلاعات می کارد و هیچ فرصتی برای داشت و تحلیل کاربردی این اطلاعات در ذهن شاگردانش پیدا نمی کند . توفیق برداشت در این آموزش چگونه خواهد بود ؟ حاصل خلاقیت و تجربه موسس این آکادمی روشی را پدید آورده است که بتوان بر این آسیب غلبه نمود.
در این روش که زبان آموزان منحصرا در آکادمی کن-دو می توانند تجربه کننده تدریس به صورت دو مرحله ای انجام می پذیرد
 نخست استاد اول تدریس : گرامر و لغت Grammar & Vocabulary را در قالب خواندن و شنیدن Reading & Listening » ارائه نموده و بصورت تخصصی بر روی این مرحله از آموزش تمرکز می نماید و زمینه های اصولی و علمی این بخش را بر پایه آموزش های بین المللی و هماهنگی که خود دیده است در زبان آموزان سکوفا می سازد . در مرحله بعد استاد دوم ، بصورت تخصصی و متمرکز و با توجه به آموزش های استانداردی که خود دیده است ، زمینه بهره وری و امکان استفاده از آنچه زبان آموزان در مرحله نخست آموزش خود توسط مدرس اول فرا گرفته اند را در قالب و گفتار و نوشتار Speaking & Writing » فراهم می سازد .

انحصاری بودن این سیستم در آکادمی کن – دو موجب می شود که تمامی مهارت های چهارگانه به همراه دایره لغت و گرامر ، به طور کامل و به صورت تخصصی و همسو با روش های بین المللی آموزش زبان انگلیسی ، تدریس گردد.  پس زبان آموزان کن – دو فقط گرامر و کلمه بلد نیستند بلکه نحوه استفاده کاربرد کلمات را نیز فرا گرفته اند .

اکنون کاشت زبان آموزان در روشنای دانش و آموزش های راستین با اتکا بر، داشت درست ، به برداشت محصول عالی توفیق انجامیده و حس خوب انتخاب یک موسسه زبان آموزی که هدف و صداقت را سرلوحه کار خود قرار داده است، به عنوان خانه نتیجه های شیرین توفیق در تجارت پرسود آگاهی را ، نوید می بخشد.

 
                       تدریس یک تخصص است و ما این تخصص را در عمل پیاده نموده ایم .

شفافیت و راستی آزمایی

  آکادمی گن – دو جدای از نظارت جدی بر روش های تدریس اساتید و سطح کیفی آن ، خود را نیز در زیر ذره بین قاطع و سختگیرانه ی سازمان های بین المللی و مرجع، در آموزش زبان انگلیسی قرار داده است . بدین نحو که:
 در کن – دو پس از پایان یک دوره آموزش ، خبری از یک آزمون بومی و سطحی در اندازه های همان موسسه نیست !
در کن – دو پایان دوره ، برای زبان آموزان بدین معناست که اکنون ایشان در هر سطحی که باشند برای انجام آزمون پایان دوره خود ، به یکی از نمایندگی های تافل ETS  ، دانشگاه کمبریج و یا موسسه بین المللی TTC کانادا معرفی می شوند و نتیجه آزمون شاگردان ، هم در چشم سازمان های ناظر بین المللی و هم در چشم والدین و دیگران به صورت شفاف و بی نظیر مشخص شده و این مهم بیانگر سطح خاص آموزش و میزان عملکرد صحیح آکادمی می باشد.

این نظارت ، گواه مطلق کن – دو در اثبات حقانیت خود مبنی بر پرهیز از آلوده داشتن دامان آموزش و تعلیم به ماهیت کاسبی و دلالی می باشد.

Observe

 Observe به معنای پایش ، کنترلي هدفمند و مستمر از طریق نظارت سینماتیک بر مدرسان است تا چهار چوب اصول علمی آموزش و خط مشی آکادمی در کار ایشان بصورت کامل رعایت گردد. بدیهی است که خلل در چنین نظارتی ، موجبات سربلندی آکادمی را ، در برابر دیدگان ناظران ما ، که ذکر آن آمد ، فراهم نمی سازد .
این نظارت مستمر و جدی توسط تیم کارشناسی که همگی دارای مدارک بین المللی TESOL و CELTA باشند صورت می پذیرد و اطلاعات به دست آمده از این نظارت پس از تحلیل ضعف های احتمالی در تدریس به منظور رفع اشکال و تقویت توان آموزشی موسسه ، در قالب آموزش های ضمن خدمت به مدرسان ، زمینه افزایش بهره وری و به روز رسانی فرایند آموزش را فراهم می سازد.

دوره های هدفمند آموزشی براساس آزمون های بین المللی

درک موسس آکادمی گن – دو و تجربه دیگر از ایشان در قالب نگاه موشکافانه و حقیقت جو ، وی را به این باور رسانیده است که: در شیوه های بومی و معمول مورد استفاده در آموزش زبان به واسطه عدم هدفمندی در برنامه ریزی های آموزشی ، زمینه سردرگمی و اتلاف وقت در زبان آموزان تقویت شده که پیامد آن بهره مندی از نتایج شيرين نخواهد بود .
در تدریس های معمول زبان انگلیسی ، شاگردان فقط کتابی را با کتاب دیگر عوض می کنند و همواره این دغدغه در خانواده ها احساس میشود که آیا واقعا پیشرفتی هم در کار هست یا اینکه در جریان آموزش و هزینه های آن آنچه رنگ عوض می کند ، فقط جلد کتاب هاست ؟
اما همانگونه که ذکر آن آمده است، أكادمی زبان کی دو ، روش آموزش یکسان،همسو و بین المللی را در دستور کار آموزش خود قرار داده است و دليل آن رسیدن به روشی واحد در زبان آموزی است که هدف در آن قطعی و ناگزیر می باشد .
این روش آموزشی مطابق با استاندارد ها آزمون های بین المللی تدوین شده است که اخد مدارک معتبر و کارآمد بین  المللی، تضمین راستی وسودمندی این روش می باشد!


 لازم به ذکر است که اکنون در کن – دو، مفهومی به نام سطح تعریف نمی شود و به عنوان جایگزین کاربردی و هدفمند آن ، واره دوره  تعريف گردیده است!!
پایان هر دور به معنای آمادگی زبان آموز برای شرکت در یک آزمون جدی در سطح بین المللی خواهد بود.


 برای مثال می توان ذکر نمود، با پایان یافتن دوره اول که ( KET ) نامیده می شود و قرار گرفتن زبان آموز در مقابل یک آزمون بین المللی و متفاوت، ایشان دقیقا توجه مفهوم هدفمندی در آموزش شده و چگونگی و چرایی سیستم دقیق و برنامه ریزی شده آموزشی خود را شامل: روش تدریس، کتب کمک آموزشی و آزمون های خاص ، به روشنی درک خواهد نمود.درک مجموعه ای که نشان از یک هدف جامع دارد و کلی سیستم آموزشی برای رسیدن به آن هدف نهایی، به طور منظم در حرکت است.

این سیستم با حذف احساس ناخوشایند سردرگمی و بیهودگی در زبان آموزان به ایشان امید می دهد که یادگیری زبان نوعی سرمایه گذاری می باشد که در آینده قطعا به کارشان خواهد آمد.

 از آنجا که تحریم های ضالمانه بر علیه کشورمان، دامن آموزش را نیز گرفته است، برگزاری آزمون های سطح بندی دانشگاه کمبریج موقتا در ایران انجام نمی شود و از این دو آکادمی کی – دو ضمن اخذ نمایندگی ازETS.Global زیرشاخه تافل از آمریکا و همچنین موسسه معتبر و بین الملی VTTC کانادا، این نهادها را به عنوان چشم سوم و ناظر خود در فرایند آموزشي ، برگزیده است و از مدارک پایان دوره این موسسات  بین المللی بهره می جوید.

 
لازم به ذکر است کلیه عزیزانی که نیازمند مدرک بین المللی هستند می تواند با حضور در آکادمی و تکمیل فرم مربوطه در آزمون مورد نظر شرکت کرده و پس از قبولی ، مدرک خود را از مرکز VTTC کانادا دریافت نمایند.

فهرست