آموزش زبان انگلیسی در منزل

آموزش زبان انگلیسی در منزل

آموزش انگلیسی در منزل از بهترین روش‌هایی است که یادگیری زبان را برای افراد در سنین گوناگون امکان‌پذیر می‌کند. بسیاری از افراد، برای حضور در کلای‌های آموزش زبان، تمایل یا وقت کافی ندارند. تراکم جمعیت، سنگینی بار ترافیک، دوری مسافت، کمبود وقت و عدم تمایل برای صرف هزینه‌های قابل توجه، همگی از عوامل بازدارنده مراجعه به موسسات آموزش زبان به حساب می‌آیند.

با این حال، خبر خوب این است که رعایت برخی اصول و قوانین و دنبال کردن برنامه‌ای دقیق، به شما کمک می‌کند، به راحتی این کار را در منزل انجام دهید. در این جا تلاش خواهیم کرد، شما را با بهترین و کارآمدترین روش‌های یادگیری انگلیسی در منزل آشنا کنیم.

مزایای آموزش انگلیسی در منزل

از اصلی‌ترین مزایای آموزش انگلیسی در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل کامل بر روند یادگیری
 • راحتی و آسایش
 • عدم نیاز به همگام شدن با سایر زبان‌آموزان
 • امکان استفاده از انواع روش‌های خلاقانه مورد علاقه
 • امکان تکرار مواد آموزشی به میزان دلخواه
 • انعطاف پذیری زمان

برنامه‌ریزی

برنامه‌ریزی برای آموزش زبان انگلیسی در منزل

برای کسب بهترین نتیجه، لازم است روند آموزش زبان انگلیسی در منزل را با دقت کافی برنامه‌ریزی کرده و اهداف خود را مشخص کنید. علاوه بر زمان‌بندی دقیق، لازم است، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز خود را نیز گردآوری کرده و یادگیری را آغاز کنید. موارد زیر، از اصلی‌ترین اقداماتی هستند که دستیابی به این هدف را امکان‌پذیر می‌کنند:

 • برنامه کاری و روتین زندگی خود را به خوبی بررسی کنید. اوقات فراغت و زمان مناسب برای یادگیری زبان را مشخص کنید.
 • اهداف آموزشی خود را در طول 3 ماه آینده، به روشنی تعیین کنید.
 • برنامه‌ریزی خود را به گونه‌ای انجام دهید که سرگرمی‌ها و فعالیت‌های روزمره شما با یادگیری زبان مرتبط باشند.
 • برای یادگیری نکات دستوری، کتاب آموزش گرامر تهیه کنید. برای این منظور، می‌توانید به خوبی تحقیق کرده و بهترین عناوین روز را خریداری کنید.
 • برای بهبود مهارت خواندن، لازم است تعدادی کتاب داستان و مجلات انگلیسی زبان تهیه کنید.
 • با اندکی مطالعه، پرس و جو و تحقیق، می‌توانید وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های مناسب برای یادگیری زبان را پیدا کنید.
 • روی گوشی یا تبلت خود، آخرین نسخه یکی از معتبرترین واژه‌نامه‌ها را نصب کنید.

معرفی بهترین روش‌های یادگیری انگلیسی در منزل

موارد زیر، از بهترین روش‌های یادگیری زبان در منزل به شمار می‌روند. کافی است، فنجان قهوه خود را در دست گرفته، گوشه دنج، آرام و راحتی را انتخاب کرده و راهکارهای پیشنهادی ما را اجرا کنید. در مدت زمان نسبتا کوتاهی، می‌توانید تفاوتی قابل توجه را مشاهده کنید.

حتما بخون  چگونه کلمات انگلیسی را فراموش نکنیم؟

آموزش زبان انگلیسی در منزل با تماشای فیلم و سریال

آموزش زبان انگلیسی در منزل با تماشای فیلم و سریال

تماشای فیلم و سریال، از بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی در منزل به حساب می‌آید. کافی است، اندکی فکر کنید! چند ساعت در روز را به تماشای تلویزیون سپری می‌کنید؟ احتمالا، در پاسخ، به زمان قابل توجهی اشاره خواهید کرد. بهتر است بخشی از این زمان را به دیدن فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی زبان اختصاص دهید. این یکی از بهترین شیوه‌های برقراری ارتباط با زبان هدف و آگاهی از نکات فرهنگی آن است.

برای این منظور، بهتر است ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کنید. خوشبختانه، امروزه، به راحتی می‌توانید به آرشیو کاملی از بهترین تولیدات سینمایی جهان دسترسی داشته باشید. تماشای یک اثر سینمایی، علاوه بر کمک به آموزش زبان می‌تواند سرگرم‌کننده و مفرح باشد. برای اطمینان از یادگیری کلیه اصطلاحات به کار رفته در فیلم، بهتر است از هدفون استفاده کنید. در عین حال، دفترچه یادداشت مناسبی را در نظر بگیرید و واژگان و عبارات جدید را در آن یادداشت کنید. به این ترتیب، در صورت تمایل می‌توانید این عبارات و اصطلاحات را در هر زمان از روز، بارها و بارها مرور کنید.

بسیاری از کارشناسان، زبان را به موجودی زنده تشبیه می‌کنند که برقراری ارتباط با آن در پیشبرد اهداف آموزشی موثر است. اگر به کانال‌ها و شبکه‌های انگلیسی زبان دسترسی دارید، می‌توانید بخشی از ساعات روز را به تماشای برنامه‌های متنوعی نظیر، اخبار، فیلم‌های سینمایی و انیمیشن‌ها یا سریال‌های پرمخاطب اختصاص دهید. برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال، باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • فیلم‌ها و سریال‌های زبان اصلی را همراه با زیرنویس انگیسی مشاهده کنید.
 • تازه‌ترین اخبار روز را از طریق شبکه‌های خبری انگلیسی زبان دنبال کنید.
 • در حال انجام امور روزمره، تلویزیون را روشن بگذارید و صدای برنامه‌های زبان اصلی را به طور غیرمستقیم، گوش کنید.
 • کانال‌ها و ولاگ‌های محبوب خود را در Youtube پیدا و دنبال کنید.
حتما بخون  آموزش زبان انگلیسی با موسیقی

آموزش زبان انگلیسی در منزل با بهبود مهارت‌های شنیداری

آموزش زبان انگلیسی در منزل با بهبود مهارت‌های شنیداری

برای تسلط به زبان انگلیسی، ابتدا باید شنونده خوبی باشید. توسعه مهارت‌های شنیداری از طریق گوش کردن مداوم امکان‌پذیر است. انجام این کار، به شما کمک خواهد کرد، با ساختارهای دستوری، واژگان جدید و تلفظ واژگان آشنایی یابید. این امر، به روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • موسیقی و ترانه‌های محبوب انگلیسی را انتخاب کنید. با جستجو در Google، می‌توانید متن ترانه‌ها را نیز پیدا کرده و با آن هم صدا شوید.
 • در حال انجام امور روزانه، یا در حال رانندگی، پادکست گوش کنید. امروزه، پادکست‌های مختلفی به زبان‌های گوناگون تولید و ارائه می‌شوند. کافی است، موضوع مورد نظر خود را انتخاب و دانلود کرده و در طول روز، آن‌ها را گوش کنید.
 • در هنگام خواب، یا در موقعیت‌هایی نظیر انتظار در ترافیک، می‌توانید از کتاب‌های صوتی استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی در منزل با مطالعه کتاب

آموزش زبان انگلیسی در منزل با مطالعه کتاب

انجام این کار، مستلزم آن است که به تدریج، کتابخانه شخصی کوچکی را ایجاد کنید. در حال حاضر، عناوین مختلف کتاب‌های انگلیسی در کتابفروشی‌های معتبر در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند. به علاوه، می‌توانید از کتاب‌های الکترونیکی نیز استفاده کنید. تبادل کتاب و مجلات با دوستان و آشنایان هم از روش‌های دیگری است که به شما کمک خواهد کرد با صرف کم‌ترین هزینه به بهترین آثار نویسندگان جهان دسترسی داشته باشید. در هنگام مطالعه کتاب به زبان اصلی، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • نکات دستوری را یادداشت کنید.
 • معانی واژگان و اصطلاحات جدید را جستجو کرده و آن‌ها را یادداشت کنید.
 • لغات و معانی جدید را روی برگه‌های پشت چسب‌دار نوشته و در نقاط مختلف منزل، در معرض دید بچسبانید.
 • مدت مطالعه را تا جای ممکن افزایش دهید.
 • از مقالات، داستان‌های کوتاه و مطالب آموزنده موجود در منابع آنلاین استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی در منزل با بهبود مهارت‌های گفتاری

در دست نداشتن فرصت برای برقراری ارتباط با سایر زبان‌آموزان، از شایع‌ترین مشکلات یادگیری زبان در منزل است. با این حال، شما با استفاده از برخی روش‌ها می‌توانید در خانه هم مهارت‌های گفتاری خود را بهبود بخشید. از آن جمله، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در کلاس‌های مکالمه آنلاین شرکت کنید.
 • با استفاده از WhatsApp، Skype یا Face time با دوستان و آشنایان انگلیسی زبان یا سایر زبان‌آموزان ارتباط تصویری برقرار کنید.
 • در منزل، کافی شاپ یا رستوران، با دوستان و آشنایان انگلیسی زبان یا سایر زبان‌آموزان، جلسات ملاقات حضوری ترتیب دهید.
 • در مقابل آینه، یا در حال انجام امور روزانه، با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید.
 • انگلیسی فکر کنید!
حتما بخون  آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

آموزش زبان انگلیسی در منزل با بهبود مهارت‌های نوشتاری

بهبود مهارت‌های نوشتاری، برای بسیاری از افرادی که روند یادگیری زبان انگلیسی را در منزل دنبال می‌کنند، کار دشواری به حساب می‌آید. برای انجام این کار، لازم است، ایمیل‌ها، پیامک‌ها، کامنت‌ها و سایر روش‌های برقراری ارتباط با روش متنی را به زبان انگلیسی انجام دهید. موارد زیر، از بهترین راه‌کارهایی هستند که به بهبود مهارت‌های نوشتاری شما کمک خواهند کرد:

 • دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید. در فاصله سال‌های 1960 تا 1990 میلادی، استفاده از این روش بسیار مرسوم بود. با توجه به پیشرفت فناوری، امروزه، می‌توانید این کار را از طریق ایمیل یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان انجام دهید. با مراجعه به وب‌سایت‌هایی نظیر penpalworld.com می‌توانید به سادگی یک دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید.
 • وبلاگ نویسی به زبان انگلیسی را آغاز کنید. با عضویت در انجمن‌هایی نظیر LiveJournal یا Blogger به سادگی می‌توانید پروفایل شخصی خود را ایجاد کرده و با سایر نویسندگان در ارتباط باشید. بدیهی است که در ابتدا، اشتباهاتی خواهید داشت. نگران نباشید! کافی است هدف خود را از وبلاگ نویسی تشریح کنید. به این ترتیب، خوانندگان انگلیسی زبان، اشتباهات شما را گوشزد خواهند کرد. انجام این کار، به شما کمک خواهد کرد تا مهارت‌های نوشتاری انگلیسی خود را تحت نظر مخاطبان مسلط به آن زبان، بهبود بخشید.
 • در شبکه‌های اجتماعی با دوستان و آشناین انگلیسی زبان به تبادل نظر و مکاتبه بپردازید.

سخن آخر

با توجه به آن چه گفته شد، شما نیز به راحتی می‌توانید آموزش زبان انگلیسی در منزل را دنبال کنید. کافی است، تصمیم بگیرید، برنامه‌ریزی کنید و پشتکار داشته باشید. فراموش نکنید، لازم است به طور مداوم برای خودتان، ایجاد انگیزه کنید. شرکت در آزمون‌های آنلاین، برنامه‌ریزی برای سفر و پیدا کردن دوستان انگلیسی زبان، از روش‌هایی هستند که انگیزه لازم برای ادامه روند یادگیری را در شما به وجود می‌آورند.

مقاله قبلی
معرفی 10 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی
مقاله بعدی
راهنمای جامع یادگیری زبان انگلیسی