معرفی 10 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

معرفی 10 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

این روزها، آموزش زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن، روش معمولی است. خوشبختانه، در حال حاضر اپلیکیشن‌های متنوعی وجود دارند که می‌توانند در انجام این کار به شما کمک کنند. در این مطلب، تلاش خواهیم کرد 10 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

استفاده از این روش آموزشی در بهبود مهارت‌های کلامی، شنیداری و نوشتاری موثر خواهد بود. مدارس و دانشگاه‌ها هم می‌توانند از این ابزار برای آموزش هر چه بهتر و کاربردی‌تر زبان انگلیسی بهره جویند. دسترسی به اپلیکیشن‌ها از طریق دستگاه‌های قابل حمل نظیر تلفن همراه و تبلت امکان‌پذیر است. به علاوه، زبان‌آموزان در صورت تمایل می‌توانند با استفاده از کامپیوتر شخصی و با مراجعه به وب‌سایت‌های مربوطه نیز از این برنامه‌ها استفاده کنند.

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی می‌توان موارد زیر را نام برد:

1.     Duolingo

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن رایگان Duolingo، با بیش از 200 میلیون کاربر ثبت شده، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی در جهان است. مواد درسی این اپلیکیشن، به شکلی سرگرم‌کننده و جذاب طراحی شده و بیش از همه، مبتدیان را هدف قرار داده است.

برنامه‌های آموزشی Duolingo، از طیف وسیعی از فعالیت‌ها تشکیل شده و با سبک یادگیری کاربران مختلف سازگار است. سیستم یادگیری گرافیکی این برنامه به شما کمک می‌کند تا تنها با صرف زمانی معادل بیست دقیقه در روز، با سرعت هر چه تمام‌تر، انگلیسی را یاد بگیرید. تمرینات این برنامه برای کمک به یادگیری واژگان جدید و تلفظ آن‌ها طراحی شده‌اند. دسترسی به این برنامه از طریق سیستم عامل Android و iOS امکان‌پذیر است. به علاوه، با مراجعه به وب‌سایت Duolingo نیز می‌توانید زبان‌آموزی را به بهترین نحوی تجربه کنید.

2.     Busuu

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Busuu یکی از بهترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی است که برای یادگیری در سطح مبتدی توصیه می‌شود. این برنامه، توسط زبان‌شناسان برجسته‌ای طراحی شده است. در این اپلیکیشن ترکیبی از روش‌های تعاملی و آموزش مبتنی بر هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این برنامه، روند زبان‌آموزی را تسریع می‌کند.

امروزه، بیش از 90 میلیون نفر از ساکنان جهان از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. دروس Busuu با تمرکز بر خواندن، نوشتن، صحبت کردن و هجی کلمات طراحی شده است. این درست همان چیزی است که از یک دوره آموزش زبان انگلیسی انتظار دارید.

حتما بخون  معرفی 11 رمان انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Busuu، یکی از معدود برنامه‌های آموزش آفلاین انگلیسی است که به شما امکان می‌دهد بدون اتصال به اینترنت، دروس خود را بارگیری کرده و در مکان و زمان دلخواه از مرور آن‌ها لذت ببرید. این برنامه آموزشی، با ارسال گزارش پیشرفت هفتگی به شما کمک می‌کند تا به طور کامل، از روند یادگیری خود آگاهی داشته باشید. دسترسی به این برنامه از طریق سیستم عامل Android و iOS و همچنین، با مراجعه به وب‌سایت Busuu امکان‌پذیر است.

3.     Improve English

اپلیکیشن Improve English، یک برنامه محبوب برای یادگیری زبان انگلیسی است که با استفاده از بازی و سرگرمی به شما کمک می‌کند، مهارت‌های زبان‌آموزی خود را ارتقا دهید. برنامه‌های آموزشی این اپلیکیشن، از بهترین نمونه‌هایی است که با تمرکز بر ساخت واژگان انگلیسی و یادگیری کلمات جدید طراحی شده است.

از ویژگی‌های جالب این برنامه می‌توان به استفاده از یک الگوریتم علمی اشاره کرد. به‌کارگیری این الگوریتم، آموزش کاربردی و موثر انگلیسی را امکان‌پذیر کرده و به شما کمک می‌کند مهارت‌های خود را در زمینه یادگیری واژگان جدید، دستور زبان و آشنایی با افعال بهبود بخشید.

این برنامه بیش‌تر مناسب افرادی است که از دانش نسبی زبان انگلیسی برخوردار بوده و تمایل دارند مهارت‌های خود را در حوزه کلمات، خواندن، گفتار و نوشتن ارتقا دهند. محتوای پربار و شخصی شده این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا در آزمون‌هایی نظیر CAT ،GRE ،GMAT ،IELTS  و TOEFL، نمرات خوبی را کسب کنید. شما از طریق سیستم عامل Android و iOS یا با مراجعه به وب‌سایت Improve English می‌توانید از برنامه‌های آموزشی آن بهره‌مند شوید.

4.     Sentence Master Pro

اپلیکیشن Sentence Master Pro، یکی از جالب‌ترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی است که با استفاده از روشی تعاملی کاربر را با موارد کاربردی زبان آشنا می‌کند. کاربران Sentence Master Pro، در محیطی شاد و سرگرم کننده، ساخت جمله و مطابقت کلمات را فرا می‌گیرند. برنامه‌های آموزنده این اپلیکیشن در 5 سطح مختلف، از مبتدی تا پیشرفته طراحی شده است.

بهره‌‌گیری این اپلیکیشن از روش تکرار در فواصل زمانی مختلف (SRS)، به کاربران کمک می‌کند مواد آموزشی را با سهولت هر چه تمام‌تر به خاطر بسپارند. با کمک این برنامه، زبان‌آموزان سطح بالا نیز می‌توانند به غنی‌سازی و بهبود مهارت‌های خود ادامه دهند. استفاده از این اپلیکیشن، از طریق سیستم‌های Android و iOS امکان‌پذیر است.

حتما بخون  یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

5.     Memrise

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Memrise یکی از بهترین برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی است که به افراد مبتدی یا زبان‌آموزانی که از دانش متوسطی برخوردار هستند، کمک می‌کند مهارت‌های خود را در یادگیری زبان بهبود بخشند. سیستم یادگیری بصری این برنامه به گونه‌ای سرگرم کننده، آسان و جذاب طراحی شده است.

ترکیب آموزش واژگان کاربردی، دستور زبان ساده و عبارت و اصطلاحات مفید، به شما کمک می‌کند، موارد استفاده از زبان انگیسی در دنیای واقعی را آموخته و از دانش خود به روش معنی‌داری استفاده کنید. دسترسی به این اپلیکیشن، از طریق سیستم عامل  Android و iOS امکان‌پذیر است. همچنین با مراجعه به وب‌سایت Memrise نیز می‌توانید آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید.

6.     Babbel

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Babbel، با تمرکز بر آموزش مکالمه طراحی شده است. این یکی از بهترین برنامه‌هایی است که به یادگیری واژگان جدید و کاربردی کمک می‌کند. این برنامه تکمیل و تکرار عبارات پر تکرار را برای زبان‌آموزان امکان‌پذیر می‌کند. اپلیکیشن Babbel، با استفاده از چهار رویکرد مختلف تشخیص صدا، تشخیص تصویر، هجی کردن و پر کردن جای خالی به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا فرآیند یادگیری خود را تسریع کنند.

اپلیکیشن Babbel به جای کمیت، بر کیفیت یادگیری متمرکز است. همچنین این برنامه از یک سیستم سفارشی استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد، هنگام یادگیری زبان، معیارهایی را برای خود تنظیم کنند. به علاوه، پیشرفت زبان‌آموزان به طور مداوم کنترل می‌شود. دسترسی به این اپلیکیشن از طریق سیستم عامل  Android و iOS امکان‌پذیر است. همچنین با مراجعه به وب‌سایت Babbel نیز می‌توانید آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید.

7.     Rosetta Stone

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Rosetta Stone، یک برنامه ساده آموزش زبان انگلیسی است که با اغلب برنامه‌های زبان‌آموزی امروزی تفاوت دارد. به عبارت دیگر، Rosetta Stone تلاش می‌کند انگلیسی را با روشی ساده و کودکانه به شما آموزش دهد. تمرین‌های این اپلیکیشن بر یادگیری کلمات اساسی و کاربردی انگلیسی تمرکز دارند.

یادگیری مکالمه با شرکت در جلسات آنلاین و بهره‌گیری از سیستم تشخیص گفتار از مهم‌ترین ویژگی‌های این برنامه به شمار می‌روند. دسترسی به این اپلیکیشن، از طریق سیستم عامل  Android و iOS امکان‌پذیر است. همچنین با مراجعه به وب‌سایت Rosetta Stone نیز می‌توانید آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنید.

حتما بخون  روزی چند ساعت زبان بخوانیم؟ (3 نکته مهم)

8.     LearnEnglish Grammar (UK ed.)

اپلیکیشن LearnEnglish Grammar، یک برنامه ساده و در دسترس است که برای آموزش زبان انگلیسی و کمک به بهبود دستور زبان شما طراحی شده است. اگر دوست دارید دستور زبان انگلیسی خود را به روشی دقیق بهبود بخشید، پیشنهاد می‌کنیم این اپلیکیشن را امتحان کنید. استفاده از برنامه‌های آموزشی LearnEnglish Grammar به شما کمک می‌کند 12 سرفصل گرامری را فرا بگیرید. برای هر یک از سرفصل‌ها،20  فعالیت مختلف مناسب با کلیه سطوح، در نظر گرفته شده است. استفاده از این اپلیکیشن، از طریق سیستم عامل Android و iOS امکان‌پذیر است.

9.     LingoDeer

اپلیکیشن LingoDeer، یک برنامه تعاملی آموزش زبان انگلیسی است که به کاربر امکان می‌دهد با آن به روشی ساختار یافته و متنی ارتباط برقرار کند. کاربران بسته به سرعت یادگیری و با توجه به سطح توانایی خود می‌توانند مواد آموزشی این برنامه را دنبال کنند. دروس انگلیسی این اپلیکیشن، با تکیه بر خودآموزی و تمرین، مهارت‌های خواندن، گوش دادن و نوشتن را بهبود بخشیده و به تدریج مطالب مربوط به آموزش اصطلاحات، ساختارها و قوانین دستور زبان را آموزش می‌دهد.

این اپلیکیشن به روش کاملا موثری ارائه شده و موضوعات خود را به شیوه‌ای سازمان یافته و دقیق در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد. استفاده از این اپلیکیشن، از طریق سیستم عامل Android و iOS و همچنین با مراجعه به وب‌سایت LingoDeer امکان‌پذیر است.

10.                        Beelinguapp

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن Beelinguapp، یک برنامه عالی برای آموزش زبان انگلیسی است که به طور خاص، بر خواندن و درک مطلب تمرکز دارد. این برنامه، با استفاده از روش داستان‌سرایی و خوانش karaoke، به زبان‌آموزان کمک می‌کند، لهجه انگلیسی خود را بهبود بخشند. شاید بهتر باشد بگوییم این اپلیکیشن درست مانند یک کتاب صوتی عمل می‌کند. مطالب متنوع این برنامه، شامل، افسانه‌ها، اخبار، مقالات علمی و رمان‌های مختلف است که برای هر نوع سلیقه‌ای در نظر گرفته شده‌اند. استفاده از این اپلیکیشن، از طریق سیستم عامل Android و iOS امکان‌پذیر است.

سخن آخر

در دنیای امروز، ابزارها و فناوری‌های مختلفی وجود دارند که روند آموزش زبان انگلیسی را به شکل قابل توجهی ساده کرده‌اند. بنابراین، برای یادگیری زبان کافی است تصمیم بگیرید و عزم خود را جزم کنید. اطمینان داشته باشید، با برنامه‌ریزی دقیق و به‌کارگیری انضباط می‌توانید مهارت‌های خود را در زمینه زبان‌آموزی بهبود بخشید.

مقاله قبلی
آموزش زبان انگلیسی در خواب واقعیت دارد؟
مقاله بعدی
آموزش زبان انگلیسی در منزل